Category:Native American languages

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
индијански јазици 
јазици на староседелските народи во Северна, Средна и Јужна Америка
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Ејазично семејство
Поткласа начовечки јазици
Нормативна контрола
GND-ознака: 4127160-9
Википодатоци
Blue pencil.svg

Native American languages includes languages within the borders of the United States.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 14 поткатегории од вкупно 14.

B

C

I

M

N

O

Q

Податотеки во категоријата „Native American languages“

Оваа категорија содржи само една податотека.