Category:Navovo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Navovo (en); Наово (mk); Навово (bg) поранешно село во Скопско, на територијата на Идризово (mk) Наово (bg); Навово (mk)
Наово 
поранешно село во Скопско, на територијата на Идризово
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Епоранешно населено место
Наоѓалиште Општина Гази Баба, Скопски Регион, Македонија
Се наоѓа на подрачјето наСкопска Блатија
Надморска висина
  • 222 m
41° 56′ 18,996″ СГШ, 21° 34′ 45,804″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Navovo“

Оваа категорија содржи само една податотека.