Category:Nicodemus of Tismana

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Никодим Тисмански 
Reverend Nicodemus Prilepsky and Tismanski.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Датум на раѓање1320
Прилеп
Датум на смрт26 декември 1406
Романија
Занимање
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Nicodim de la Tismana (ro); Nicodème de Tismana (fr); Nicodème de Tismana (nl); Nicodème de Tismana (ast); Никодим Тисмански (bg); Nikodim Tismanski (sr-el); Nicodème de Tismana (en); Никодим Тисмански (sr-ec); Никодим Тисмански (mk); Никодим Тисмански (sr) Nicodeme de Tismana (en); Никодим Видински, Никодим Вратненски (bg); Nicodeme de Tismana, Nicodim de la Tismana, Nicodim (fr); Nicodim, de la Tismana (ro)

Податотеки во категоријата „Nicodemus of Tismana“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.