Category:Nikola Rusinski

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Никола Петров Русински 
Socialist revolutionary
Nikola Rusinov IMARO.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Датум на раѓање21 ноември 1875
Русиново
Датум на смрт14 јуни 1942
Софија
Занимање
Мајчин јазик
Сопружник
  • Константина Настева Бојаџиева Русинска
Потпис
Нормативна контрола
Edit infobox data on Wikidata
Nikola Rusinov (es); Нікола Русінскі (be-tarask); Нікола Русінскі (uk); Nikola Rusinov (ast); Никола Русински (ru); Nikola Rusinov (en); Никола Русински (bg); Никола Петров Русински (mk); Нікола Русінскі (be) революционер (ru); революционер (bg); революціонер (uk); Socialist revolutionary (en); рэвалюцыянер (be); рэвалюцыянэр (be-tarask); Socialist revolutionary (en); militair (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

R

Податотеки во категоријата „Nikola Rusinski“

Прикажани се 15 од вкупно 15 податотеки во категоријата.