Category:Nošpal

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ношпал 
село во Општина Могила
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Могила, Пелагониски регион, Македонија
Население
  • 462 (1948)
  • 487 (1953)
  • 572 (1961)
  • 546 (1971)
  • 545 (1981)
  • 427 (1991)
  • 360 (1994)
  • 348 (2002)
Надморска висина
  • 570 м
41° 10′ 58,08″ СГШ, 21° 27′ 05,04″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Nochpal (fr); Nošpal (ceb); Nochpal (nan); Nošpal (sh); Nosjpal (nl); Nošpal (de); Ношпал (bg); Noshpali (sq); Nosjpal (sv); Ношпал (mk); Ношпал (sr) Dorf in der Gemeinde Mogila in Mazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Могила (mk); nederzetting in Noord-Macedonië (nl) Noschpal (de)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

N

P

Податотеки во категоријата „Nošpal“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.