Category:Noble titles

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: Noble titles — of people of nobility.
кралски или благороднички чин 
legal privilege given to some members in monarchial and princely societies
Поткласа на звање,
чин,
општествена класа
Е дел од благородништво
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 35 поткатегории од вкупно 35.

 

*

A

B

C

D

  • [<b>+</b>] Duchesses(43 К, 12 П)
  • [<b>+</b>] Dukes(33 К, 25 П)

E

  • [<b>+</b>] Earls(13 К, 15 П)
  • [<b>+</b>] Effendis(35 К, 37 П)
  • [<b>+</b>] Emirs(5 К, 4 П)

G

K

  • [<b>+</b>] Khanum(3 К, 3 П)
  • [<b>+</b>] Knyaz(3 К, 2 П)

L

M

P

S

T

V

Податотеки во категоријата „Noble titles“

Оваа категорија содржи само една податотека.