Category:Nov Istevnik

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Nov Istevnik; Nov Istevnik; Novi Istevnik; Нов Истевник; Novi Istevnik; Nov Istevnik; Нови Истевник; Нов Истевник; Нови Истевник; vas v Makedoniji; fshat në Maqedoni; Siedlung in Nordmazedonien; село во Општина Делчево; village in Macedonia; قرية في مقدونيا; село в Північній Македонії; dorp in Noord-Macedonië; Нов Истевник</nowiki>
Нов Истевник 
село во Општина Делчево
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Делчево, Македонија
Население
Надморска висина
  • 872 m
Карта41° 51′ 59″ СГШ, 22° 49′ 33″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Ž

Податотеки во категоријата „Nov Istevnik“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.