Category:Očipala

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Otchipala (fr); Otchipala (nan); Očipala (sh); Очипала (bg); Očipala (sr-el); Oçipapa (sq); Очипала (sr-ec); Очипала (mk); Очипала (sr) village in Macedonia (en); Siedlung in Nordmazedonien (de); село во Општина Делчево (mk); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село в Північній Македонії (uk); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Очипала 
село во Општина Делчево
Маало на Очипала.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Наоѓалиште Општина Делчево, Македонија
Население
  • 92 (2002)
  • 238 (1953)
  • 230 (1961)
  • 195 (1971)
  • 141 (1981)
  • 112 (1991)
  • 106 (1994)
Надморска висина
  • 600 m
41° 59′ 51″ СГШ, 22° 44′ 35,16″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Očipala“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.