Category:Once Caldas

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Онсе Калдас 
association football club
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е фудбалски клуб
Тековно наоѓалиштеКолумбија
Седиште
Домашно игралиште
Лига
Главен тренер
  • Javier Torrente
Основано
  • 1959
матична страница
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg
Español: Once Caldas es un equipo de fútbol colombiano.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

C

D

E

L

Податотеки во категоријата „Once Caldas“

Прикажани се 42 од вкупно 42 податотеки во категоријата.