Category:Oraovec

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ораовец 
село во Општина Велес
Стара куќа во селото Ораовец (1).jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Велес, Вардарски регион, Македонија
Население
  • 19 (2002)
Надморска висина
  • 460 м
41° 38′ 07,08″ СГШ, 21° 45′ 33,84″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
ორაოვეცი (ka); Oraovets (fr); Oraovets (nan); Oraovec (sh); Oraoveci (sq); Ораовец (bg); Oraovec (sr-el); Oraovec (en); Ораовец (sr-ec); Ораовец (mk); Ораовец (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Велес (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl) Ораховец (bg)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

A

N

O

S

Z

Податотеки во категоријата „Oraovec“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.