Category:Organized crime

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
organized crime 
groupings of highly centralized criminal enterprises, commonly seeking monetary profit
Поткласа наcriminality,
злосторство,
social organization
Нормативна контрола
GND-ознака: 4043830-2
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

M

N

O

S

Податотеки во категоријата „Organized crime“

Прикажани се 16 од вкупно 16 податотеки во категоријата.