Category:Orla (river)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Орла; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Օրլա; Orla; Orla; Orla; Orla; نهر اورلا; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Орла; Orla; Orla; Орла; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla (suba sa Alemanya, Thuringia); Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; Orla; fiume tedesco della Turingia Orientale; জার্মানির নদী; rivière d’Allemagne; գետ Գերմանիայում; נהר; rivier in Duitsland; река в Германии; річка в Німеччині; Nebenfluss der Saale; river in Germany; abhainn sa Ghearmáin; نهر; river in Germany; río de Alemania</nowiki>
Орла 
river in Germany
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеТирингија, Германија
Должина
  • 35 ±1 km
Извор
Устие
  • Зале (50°46′23.498″N 11°32′46.201″E)
Слив
Притоки
Карта50° 46′ 23,52″ СГШ, 11° 32′ 46,32″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

D

K

Податотеки во категоријата „Orla (river)“

Прикажани се 13 од вкупно 13 податотеки во категоријата.