Category:Our Lady of Coromoto

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Español: Nuestra Señora de Coromoto, Patrona católica de Venezuela
Богородица од Коромото 
Coromoto 1.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еtitle of Mary
Тековно наоѓалиште Венецуела
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Nuestra Señora de Coromoto (es); Notre-Dame de Coromoto (fr); Tonantzin Coromoto (nah); Vergine de Coromoto (scn); Богоматерь Коромото (ru); Coromoto Pallan (qu); Unsere Liebe Frau von Coromoto (de); Nossa Senhora de Coromoto (pt); Madonna ta' Coromoto (mt); Madona del Coromoto (vec); Богородица от Коромото (bg); Koromoto Dievo Motina (lt); კორომოტოს ღვთისმშობელი (ka); Marònna 'e Coromoto (nap); Matka Boska z Coromoto (pl); Our Lady of Coromoto (en); Coromotói Miasszonyunk (hu); Mama yetu wa Coromoto (sw); Богоматір Коромото (uk); Our Lady of Coromoto (nl); Мари Коромото Хĕрĕ (cv); Nostra Signora di Coromoto (it); Gospa Coromotska (hr); Virgo de Coromoto (la); Virxe de Coromoto (gl); Virgulino de Coromoto (eo); Богородица од Коромото (mk); Nòsta Sciùra de Coromoto (lmo) Nuestra senora de Coromoto, Virgen de Coromoto (es); Nosta Sciura de Coromoto, Madona de Coromoto, Madóna de Coromoto (lmo); Madonna tal-Coromoto (mt); Дева Мария Коромотская (ru); Beata Maria Virgo de Coromoto (la)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 10 поткатегории од вкупно 10.

Податотеки во категоријата „Our Lady of Coromoto“

Прикажани се 29 од вкупно 29 податотеки во категоријата.