Category:Papradište (mountain hut)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Планинарски дом „Папрадиште“ (mk); Papradište (en) планинарски дом во Македонија (mk); Schutzhütte in Nordmazedonien (de)
Планинарски дом „Папрадиште“ 
планинарски дом во Македонија
Планинарски дом Папрадиште (2).jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Епланинарски дом
Наоѓалиште Папрадиште, Општина Чашка, Македонија
Планински венец
Надморска висина
  • 980 m
41° 38′ 29,8″ СГШ, 21° 26′ 19,39″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Papradište (mountain hut)“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.