Category:Paris-Roubaix 2015

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Cycling (road) pictogram.svg
Français : Paris-Roubaix 2015.
Nederlands: Parijs-Roubaix 2015.
Париз-Рубе 2015 
велосипедска трка
Roubaix - Paris-Roubaix, 12 avril 2015, arrivée (B41).JPG
Zdeněk Štybar (deuxième), John Degenkolb (vainqueur) et Greg Van Avermaet (troisième).
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
ЕПариз-Рубе,
1.UWT
Е дел одСветска турнеја UCI 2015
Тековно наоѓалиште Франција
Број на изданието
  • 113
Поаѓалиште
Одредиште
Екипи-учеснички
Победник
Миг во времето12 април 2015
Растојание на натпреварот
  • 253,5 км
Брзина
  • 43,476 ±0.001 km/h
Претходи
Следи
матична страница
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
París-Roubaix 2015 (es); Paris-Roubaix 2015 (fr); 2015eko Paris-Roubaix (eu); Париж - Рубе 2015 (ru); Paris–Roubaix 2015 (de); Paris-Roubaix de 2015 (pt); Paris-Roubaix 2015 (da); パリ〜ルーベ2015 (ja); Paryż-Roubaix 2015 (pl); Paris–Roubaix 2015 (nb); Parijs-Roubaix 2015 (nl); París-Roubaix 2015 (gl); 2015-ös Paris-Roubaix (hu); Parigi-Roubaix 2015 (it); Pariisi–Roubaix 2015 (fi); 2015 Paris–Roubaix (en); سباق باريس روبيه 2015 (ar); Париз-Рубе 2015 (mk); París-Roubaix 2015 (ca) cycling race (en); велосипедска трка (mk); édition 2015 du Paris-Roubaix, course cycliste française (fr); 113-й выпуск велогонки (ru) سباق باريس روبيه ٢٠١٥ (ar)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 20 поткатегории од вкупно 20.

E

F

G

L

O

P

T

U

Страници во категоријата „Paris-Roubaix 2015“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Paris-Roubaix 2015“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.