Category:Patiška Reka

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Патишка Река 
village in Macedonia
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Сопиште, Скопски регион, Македонија
Надморска висина
  • 1.243 м
41° 48′ 00″ СГШ, 21° 18′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Патишка Река (sr); Патишка река (bg); Patichka Reka (fr); Patishka Reka (sq); Patiška Reka (en); Patichka Reka (nan); Патишка Река (mk); Patiška Reka (sh) Dorf in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); village in Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

B

Податотеки во категоријата „Patiška Reka“

Прикажани се 9 од вкупно 9 податотеки во категоријата.