Category:Pavel Muravskiy

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Павел Муравски 
Soviet conductor (1914-2014)
Murawski.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Датум на раѓање17 јули 1914 (по Јулијанскиот календар)
Дмитрашковка
Датум на смрт6 октомври 2014
Киев (Украина)
Почивалиште
Државјанство
Образование
Занимање
Работодавач
Добиени награди
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Pavlo Muravskõi (es); Pavlo Muravskõi (fr); Pavlo Ivanovyč Muravskyj (sk); Pavlo Muravskõi (et); Муравський Павло Іванович (uk); Pavlo Muravskõi (nl); Муравский, Павел Иванович (ru); Муравский Павел Иванович (ba); Pavlo Muravskõi (cy); Pavlo Muravskõi (en); Pavlo Muravskõi (sq); Pavlo Muravskıy (az); Павел Муравски (mk); Pavlo Muravskõi (ast) Soviet conductor (1914-2014) (en); dirigent uit Oekraïne (1914-2014) (nl); Soviet conductor (1914-2014) (en); direutor d'orquesta ucraín (1914–2014) (ast) Павел Муравский, Павел Иванович Муравский (ru); Muravsky, Pavel Ivanovich (en); Pavlo Muravskyj (sk); Муравський, Павло Муравський (uk); Павел Иванович Муравский (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

M

Податотеки во категоријата „Pavel Muravskiy“

Прикажани се 57 од вкупно 57 податотеки во категоријата.