Category:Pelince

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пелинце 
село во Општина Старо Нагоричане
Викиекспедиција Козјачија 069.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е село,
населено место
Тековно наоѓалиштеОпштина Старо Нагоричане, Североисточен регион, Македонија
Население
  • 191 (2002)
Надморска висина
  • 398 м
42° 13′ 43,23″ СГШ, 21° 49′ 31,79″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Pelintsé (fr); Pelince (ceb); Pelintsé (nan); Pelince (sv); Pelince (nl); Пелинце (bg); Pelince (sh); Pelince (en); Pelince (sr-el); Pelinca (sq); Пелинце (sr-ec); Пелинце (mk); Пелинце (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); село во Општина Старо Нагоричане (mk); nederzetting in Staro Nagoričane, Noord-Macedonië (nl) Пелинци (bg)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

G

I

M

Податотеки во категоријата „Pelince“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.