Category:Pentalofos

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Градобор 
human settlement in Greece
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Егратче,
населено место
Тековно наоѓалиште Oreokastro Municipality, Централна Македонија, Decentralized Administration of Macedonia and Thrace
Население
  • 2.022 (2011)
40° 44′ 35,16″ СГШ, 22° 51′ 09″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Pentálofos (ceb); Pendálofos (nn); Pentalofos, Thessaloniki (nl); Πεντάλοφος Θεσσαλονίκης (el); Градобор (mk); Pentalofos, Thessaloniki (en); بينتالوفوس (ar); Градобор (bg); Pentálofos (sv) населений пункт у Греції (uk); bourg grec (fr); עיירה ביוון (he); human settlement in Greece (en); Siedlung in Griechenland (de); human settlement in Greece (en); nederzetting in Griekenland (nl) Гърдибол, Гърдобор (bg)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

G

Податотеки во категоријата „Pentalofos“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.