Category:People of Austria

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Category People of Austria on sister projects:
Wikiquote
Wikiquote

bg:  cs:  de:  en:  fr:  he:  it:  no:  pl:  pt:  


Австријци 
nation and an ethnic group of people living in Austria
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Енародност
Е дел одГерманци
Категоријата се поврзува соличност,
Австрија
Население
  • 7.500.000 (2005)
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 46 поткатегории од вкупно 46.

*

?

B

C

D

E

F

H

K

L

N

O

R

S

W

Y

Страници во категоријата „People of Austria“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „People of Austria“

Прикажани се 55 од вкупно 55 податотеки во категоријата.