Category:People of Kosovo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
kosovares (es); Kosovars (fr); Kosovari (hr); Кosovci (sh); косовары (ru); Kosovaren (de); Shqiptarë të Kosovës (sq); Kosovars (en); Косовари (bg); Косовци (mk); Косовци (sr) жители Косова (ru); grupo étnico (es); citizens or residents of Kosovo (en); citizens or residents of Kosovo (en) Kosovar, Kosovare (de); Kosovar (fr); Kosovans, Kosovan people, Kosovar people, Kosovo people, Kosovo residents, Kosovacs, Kosovac people (en); Kosovar, Kosovarët (sq); Kosovci (hr); Kosovar, Kosovari, Косовац, Косовка (sr)
Косовци 
citizens or residents of Kosovo
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Енародност,
националност (Косово),
државен демоним (Косово),
население (Косово),
нација (Косово),
народ (Косово)
Поткласа наEastern Europeans,
Europeans,
жител (Косово),
личност (Косово)
Наречено по
Наоѓалиште Косово
Земја на потекло
Различно од
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 35 поткатегории од вкупно 35.

A

B

C

D

E

G

I

J

K

M

N

P

R

S

T

V

W

X

Податотеки во категоријата „People of Kosovo“

Прикажани се 49 од вкупно 49 податотеки во категоријата.