Category:Petar Poparsov

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Петар Поп Арсов 
Bulgarian revolutionary
Petar Pop Arsov.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Датум на раѓање14 август 1868
Богомила
Датум на смрт1 јануари 1941
Софија
Државјанство
Образование
Занимање
Член на партијата
Потпис
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Petar Poparsov (es); Petar Pop-Arsov (fr); Петар Попарсов (uk); Petăr Poparsov (nn); Petăr Poparsov (nb); Petar Poparsov (nl); Петър Попарсов (bg); Petar Poparsov (en); Petar Poparsow (de); Petar Pop Arsov (sr-el); Petar Poparsov (ga); Петар Поп Арсов (sr-ec); Петар Поп Арсов (mk); Петар Поп Арсов (sr) Revolutionär (de); políticu búlgaru (1868–1941) (ast); réabhlóidí Bulgárach (ga); Bulgarian revolutionary (en); Bulgarian revolutionary (en); politicus uit Bulgarije (1868-1941) (nl) Poparsow, Petar Pop Arsow (de); Петар Попарсов, Петар Поп-Арсов, Поп-Арсов (sr)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Petar Poparsov“

Оваа категорија содржи само една податотека.