Category:Petrovec

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Петровец 
Petrovec village.JPG
село во Скопско, седиште на истоимената општина
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Есело
Тековно наоѓалиштеСкопска Блатија, Општина Петровец, Македонија
Надморска висина
  • 225 метар
Различно од
Нормативна контрола
Википодатоци

41° 55′ 48″ СГШ, 21° 37′ 12″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

G

S

Податотеки во категоријата „Petrovec“

Прикажани се 10 од вкупно 10 податотеки во категоријата.