Category:Phoenicopteriformes

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
IOC Classification: DomainEukaryota • RegnumAnimalia • PhylumChordata • SubphylumVertebrata • InfraphylumGnathostomata • SuperclassisTetrapoda • ClassisAves • SuperordoNeognathae • Ordo: Phoenicopteriformes
Phoenicopteridae
Напомена: Phoenicopteridae е сместен во Ciconiiformes од ITIS и во Phoenicopteriformes од IOC classification & IUCN.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 10 поткатегории од вкупно 10.

P

T

Страници во категоријата „Phoenicopteriformes“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.