Category:Phototransistors

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
фототранзистор 
transistor that is photosensitive
Fototranzystor.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Етранзистор,
претворач,
оптоелектронски уред
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Fototransistor (it); Fototransistor (fr); fototranzistor (sr-el); Fototransistor (et); Fototranzistor (cs); مقحل ضوئي (ar); phototransistor (en); Фототранзистор (ru); fototransistor (es); Fototransistor (de); fototransístor (pt); Фотатранзістар (be); фототранзистор (sr-ec); Фототранзистор (bg); fototransistor (da); Foto transistör (tr); Фототранзистор (kk-cyrl); Fototranzïstor (kk-latn); Fototranzistor (sk); fototransistor (id); fototranzystor (pl); Фототранзистор (uk); Fototransistor (nl); Фототранзистор (tg); фототранзистор (sr); Fototranzisztor (hu); Fototranzistor (uz); Фототранзистор (kk); fototransistoro (eo); фототранзистор (mk); فوتوترانزىيستور (kk-arab) transistor that is photosensitive (en); transistor that is photosensitive (en); lysfølsom transistor (da) Фототриод (ru); Phototransistor (de); Fototransistor (pt); Fototriood (et); الترانزيستور الضوئي, الترانسيستور الضوئي (ar); Foto transistor (id); Фото транзистор, Фото-транзистор (sr)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Phototransistors“

Оваа категорија содржи само една податотека.