Category:Physical geography

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Internationalization
Italiano: Geografia fisica
 ·
日本語: 自然地理学
 ·
中文: 自然地理學
 ·
физичка географија 
Grosser Aletschgletscher 3178.JPG
one of the two major subfields of geography
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еспецијалност,
научна гранка
Основач
Нормативна контрола
GND-ознака: 4174629-6
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

 

*

A

B

C

G

H

L

P

S

Податотеки во категоријата „Physical geography“

Прикажани се 104 од вкупно 104 податотеки во категоријата.