Category:Pieria

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Pièria de Tràcia (ca); Piérie (fr); Pieria (it); Pieria (en); Pièria (vec); Pieria (en); Pierija (lt) regione storica della Macedonia (it); ancient region of northeast Greece (en); ancient region of northeast Greece (en); Région de la Grèce antique (fr) Pieria di Tracia (it); Pieira (ca)
Pieria 
ancient region of northeast Greece
Подигање податотека
Еисториско-географска област
Наоѓалиште Грција
40° 15′ 00″ СГШ, 22° 25′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Pieria“

Прикажани се 60 од вкупно 60 податотеки во категоријата.