Category:Podles Lake

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Подлешко Езеро 
езеро во Македонија
ЕкспедицијаГрадско43.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еезеро
Тековно наоѓалиште Општина Градско, Подлес, Македонија
Сливни земји
41° 31′ 53,04″ СГШ, 21° 49′ 37,92″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Подлешко Езеро (mk) بحيرة في مقدونيا (ar); езеро во Македонија (mk); See in Nordmazedonien (de)

Податотеки во категоријата „Podles Lake“

Прикажани се 7 од вкупно 7 податотеки во категоријата.