Category:Podvis, Kičevo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Подвис 
село во Општина Кичево
Поглед на старото село Подвис.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Другово, Општина Кичево, Македонија
Население
  • 72 (2002)
Надморска висина
  • 758 м
41° 28′ 14,88″ СГШ, 20° 53′ 22,92″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Подвис (Кичево) (sr); Подвис (bg); Podvis (de); Podvisz (hu); Podvis (en); Podvisi (sq); Подвис (mk); Podvis (sh) település Macedóniában (hu); Ort in Mazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Кичево (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

A

M

O

Податотеки во категоријата „Podvis, Kičevo“

Прикажани се 14 од вкупно 14 податотеки во категоријата.