Category:Poleto

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Poleto (fr); Полето (ru); Полето (ce); پولەتو (kk-arab); Poleto (kk-latn); Полето (bg); Poleto (ro); Полето (kk-cyrl); Poleto (nan); Полето (uk); Полето (tt); Poleto (en); Poleto (pl); Poleto (sv); Полето (kk); Poleto (ceb); Полето (Пиринско) (mk); پولتو (fa) village bulgare (fr); οικισμός της Βουλγαρίας (el); village in Bulgaria (en); wieś w Bułgarii (pl); village in Bulgaria (en); dorp in Bulgarije (nl)
Полето (Пиринско) 
village in Bulgaria
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело во Бугарија,
кметство
Наоѓалиште Општина Симитли, Благоевградска област, Бугарија
Население
  • 645 (2020)
Површина
  • 8.536 km²
Надморска висина
  • 625 m
41° 52′ 12″ СГШ, 23° 10′ 48″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Български: Село Полето, България

Податотеки во категоријата „Poleto“

Оваа категорија содржи само една податотека.