Category:Political theories

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
political theory 
Поткласа натеорија
Нормативна контрола
GND-ознака: 4046563-9
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 32 поткатегории од вкупно 32.

 

*

A

C

D

E

I

L

M

N

P

R

S

T

U

  • [<b>+</b>] Utopia(8 К, 27 П)

Z

  • [<b>+</b>] Zionism(27 К, 124 П)

Податотеки во категоријата „Political theories“

Оваа категорија содржи само една податотека.