Category:Politics of El Salvador

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Politics of El Salvador 
Poltical system of El Salvador
Подигање податотека
Еполитички систем
Категоријата се поврзува сополитика,
Ел Салвадор
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Política de El Salvador (es); エルサルバドルの政治 (ja); Politique au Salvador (fr); פוליטיקה של אל סלוודור (he); এল সালভাদোরের রাজনীতি (bn); Политика Сальвадора (ru); Държавно устройство на Салвадор (bg); Politik in El Salvador (de); Política de El Salvador (pt); Politics of El Salvador (en); سياسة السلفادور (ar); Politics of El Salvador (en); 薩爾瓦多政治 (zh) Poltical system of El Salvador (en); Poltical system of El Salvador (en); historia de partidos politicos del salvador (es) Gobierno y Política de El Salvador, Politica de El Salvador, Los partidos políticos de El Salvador, Los partidos politicos de El Salvador, Gobierno y Politica de El Salvador (es); 薩爾瓦多政府 (zh)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 9 поткатегории од вкупно 9.

A

M

P

Податотеки во категоријата „Politics of El Salvador“

Прикажани се 82 од вкупно 82 податотеки во категоријата.