Category:Politics of Malaysia

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Държавно устройство на Малайзия (bg); 馬來西亞政治 (zh-hk); politique en Malaisie (fr); 马来西亚政治 (zh-hans); Politik Malaysia (id); политика Малайзии (ru); פוליטיקה של מלזיה (he); politics of Malaysia (en); 馬來西亞政治 (zh-hant); Malesian politiikka (fi); 马来西亚政治 (zh); 말레이시아의 정치 (ko); Sistemi shtetror - Malajzia (sq); سياسات ماليزيا (ar); politics of Malaysia (en); Politik Malaysia (ms) Government of Malaysia (en); système politique malaisien (fr); Government of Malaysia (en); 概述 (zh) 马来西亚政府 (zh); Politik di Malaysia, Kerajaan Malaysia (ms)
politics of Malaysia 
Government of Malaysia
Подигање податотека
Еполитички систем
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Flag of Malaysia.svg
Малезија
Politics by country in Азија:

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 22 поткатегории од вкупно 22.

C

E

F

N

  • [<b>×</b>] NKRA(3 П)

P

S

Податотеки во категоријата „Politics of Malaysia“

Прикажани се 20 од вкупно 20 податотеки во категоријата.