Category:Politics of Scotland

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
politics of Scotland 
Подигање податотека
Категоријата се поврзува сополитика,
Шкотска
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Política de Escocia (es); Politique en Écosse (fr); Politics o Scotland (sco); Poilitigs na h-Alba (gd); Categorie:Politiek in Schotland (nl); Политические партии Шотландии (ru); Sistemi shtetëror në Skoci (sq); Sistema politico della Scozia (it); política da Escócia (pt); politics of Scotland (en); سياسة اسكتلندا (ar); politics of Scotland (en); פוליטיקה של סקוטלנד (he) Sistema politico scozzese (it); Poileataigs na h-Alba, Poileataics na h-Alba (gd); Système politique de l'écosse, Politique de l'Écosse, Systeme politique de l'Ecosse (fr); Politica de Escocia (es)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

 

G

L

M

N

P

R

S

Податотеки во категоријата „Politics of Scotland“

Прикажани се 93 од вкупно 93 податотеки во категоријата.