Category:Politics of Tanzania

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Gobierno y política de Tanzania (es); politique en Tanzanie (fr); политика Танзании (ru); Ìṣèlú ilẹ̀ Tànsáníà (yo); política da Tanzânia (pt); Държавно устройство на Танзания (bg); سياسة تنزانيا (ar); פוליטיקה של טנזניה (he); sistema politico della Tanzania (it); 坦尚尼亞政治 (zh-hant); 坦桑尼亚政治 (zh-cn); 坦桑尼亚政治 (zh-hans); 탄자니아의 정치 (ko); politics of Tanzania (en); Politiko de Tanzanio (eo); politics of Tanzania (en); 坦桑尼亚政治 (zh) political system of Tanzania (en); système politique tanzanien (fr); political system of Tanzania (en) Presidente della Tanzania (it); Politics of Tanzania (yo); Gobierno y politica de Tanzania (es)
politics of Tanzania 
political system of Tanzania
Подигање податотека
Еполитички систем
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Flag of Tanzania.svg
Танзанија
Politics by country in Африка:

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.

Податотеки во категоријата „Politics of Tanzania“

Оваа категорија содржи само една податотека.