Category:Pribilci

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Pribilci (hu); Pribilci (sv); Pribiltsi (nan); Pribiltsi (fr); Pribilci (sh); Прибилци (bg); Pribilci (ceb); Pribilci (sq); Pribilci (sr-el); Pribilci (en); Прибилци (sr-ec); Прибилци (mk); Прибилци (sr) poble de Macedònia del Nord (ca); település Macedóniában (hu); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); село во Општина Демир Хисар (mk); село в Північній Македонії (uk); nederzetting in Demir Hisar, Noord-Macedonië (nl)
Прибилци 
село во Општина Демир Хисар
Викиекспедиција Железник 230.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Демир Хисар, Македонија
Население
  • 266 (2002)
  • 481 (1948)
  • 482 (1953)
  • 436 (1961)
  • 427 (1971)
  • 362 (1981)
  • 270 (1991)
  • 287 (1994)
Надморска висина
  • 656 m
41° 16′ 17,04″ СГШ, 21° 11′ 57,84″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Pribilci“

Прикажани се 6 од вкупно 6 податотеки во категоријата.