Category:Prilep Icon Gallery

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Prilep Icon Gallery; Прилепска галерия за икони; Галерија на икони (Прилеп); muze i arteve; mirdi Makedonia an Norzh; галерија на икони во Прилеп; gallery in Prilep, Macedonia</nowiki>
Галерија на икони (Прилеп) 
галерија на икони во Прилеп
Подигање податотека
Е
Е дел од
НаоѓалиштеПрилеп, Стримон (тема)
Создадено
  • 8 октомври 1979
Карта41° 20′ 38,2″ СГШ, 21° 33′ 31,6″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.