Category:Raštani, Kičevo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Rastani (hu); Raštani (sh); Rashtani (sq); Ращани (bg); Raštani (sr-el); Raštani, Kičevo (en); Раштани (sr-ec); Раштани (Кичевско) (mk); Раштани (sr) település Macedóniában (hu); Dorf in Nordmazedonien (de); village in Kičevo municipality, North Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Кичево (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Раштани (Кичевско) 
село во Општина Кичево
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Кичево, Македонија
Население
  • 355 (1948)
  • 409 (1953)
  • 353 (1961)
  • 237 (1971)
  • 396 (1981)
  • 573 (1991)
  • 753 (1994)
  • 1.063 (2002)
Надморска висина
  • 659 m
41° 32′ 24″ СГШ, 20° 56′ 24″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Raštani, Kičevo“

Оваа категорија содржи само една податотека.