Category:Rabrovo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Раброва (be); Раброво (bg); Rabrovo (fr); Rabrovo (hu); Раброва (be-tarask); Rabrovo (nan); Раброво (uk); Rabrovo (sh); Раброво (ru); Rabrova (sq); Rabrovo (sr-el); Раброво (ce); Rabrovo (en); Раброво (sr-ec); Раброво (mk); Раброво (sr) vas v Makedoniji (sl); település Macedóniában a Valandovói járásban (hu); вёска ў Македоніі (be-tarask); село в Македонії (uk); dorp in Noord-Macedonië (nl); деревня в Республике Македония (ru); Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); вёска ў Македоніі (be); село во Општина Валандово (mk); poble de Macedònia del Nord (ca)
Раброво 
село во Општина Валандово
Rabrovo vlez.jpg
Раброво во Општина Валандово.svg
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Валандово, Македонија
Население
Надморска висина
  • 160 m
41° 19′ 17,04″ СГШ, 22° 34′ 44,04″ ИГД
Нормативна контрола
РезонаторСколијаPetScanстатистикаWikiMapМестоположбеникKML-податотекаWikiShootMeOpenStreetMapПребарај прикажано
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Rabrovo“

Оваа категорија содржи само една податотека.