Category:Rajca, Resen

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Рајца 
село во Општина Ресен
Викиекспедиција Преспа 90.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е село
Тековно наоѓалиштеОпштина Ресен, Пелагониски регион, Македонија
Население
  • 66 (2002)
Надморска висина
  • 1.017 м
  • 880 ±1 м
41° 00′ 07,56″ СГШ, 21° 03′ 39,6″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Rajca (hu); Raytsa (nan); Rajca (sh); Raytsa (fr); Райца (bg); Rajca (nl); Rajca (pt); Rajca (en); Rrajca (sq); Рајца (mk); Рајца (sr) macedóniai falu (hu); Dorf in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Ресен (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl) Rajca (sq); Raytcha (fr)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

N

Податотеки во категоријата „Rajca, Resen“

Прикажани се 24 од вкупно 24 податотеки во категоријата.