Category:Rayna Knyaginya

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Rayna Knyaginya; Райна Княгиня; Rajna Kniaginia; റൈന ക്‌ന്യാഗിന്യ; Rayna Knyaginya; Георгиева, Райна (революционер); Рајна Кнегиња; Rajna Knjaginja; Raina Cneaghina; Rayna Knyaginya; Rayna Knyaginya; Rajna Dipčeva; Rayna Knyaginya; болгарская революционер; Bulgarian teacher and revolutionary (1856-1917); bułgarska bohaterka narodowa; българска революционерка; Bulgarian teacher and revolutionary (1856-1917); Rayna Popgeorgieva Futekova; Rajna Popgeorgiewa Futekowa; Райна Попгеоргиева</nowiki>
Рајна Кнегиња 
Bulgarian teacher and revolutionary (1856-1917)
Rayna Knyaginya.jpg
Подигање податотека
Датум на раѓање18 јануари 1856
Панаѓуриште (Отоманско Царство)
Райна Футекова
Датум на смрт29 јули 1917
Софија (Царство Бугарија)
Почивалиште
Државјанство
Занимање
Поле на работа
Мајчин јазик
Татко
Мајка
  • Nona Nalbantska
Дете
  • Ivan Dipchev
Место на дејност
Нормативна контрола
Википодатоци Q3406032
VIAF: 27883874
LCCN: n87941826
NKC: js2017939923
во НБП (запис): 9810531537505606
назнака на Open Library: OL1837699A, OL1049254A
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Rayna Knyaginya“

Оваа категорија содржи само една податотека.