Category:Rayna Knyaginya

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Rayna Knyaginya (es); Rajna Kniaginia (pl); റൈന ക്‌ന്യാഗിന്യ (ml); Rayna Knyaginya (nl); Райна Георгиева (ru); Райна Княгиня (bg); Rayna Knyaginya (de); Rayna Knyaginya (en); Rayna Knyaginya (sq); Raina Cneaghina (ro); Рајна Кнегиња (mk); Rayna Knyaginya (ast) Bulgarian teacher and revolutionary (en); bułgarska bohaterka narodowa (pl); българска революционерка (bg); Bulgarian teacher and revolutionary (en) Райна Попгеоргиева (bg); Rajna Popgeorgiewa Futekowa (pl)
Рајна Кнегиња 
Bulgarian teacher and revolutionary
Rainakn.jpeg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Датум на раѓање18 јануари 1856
Panagyurishte (Отоманско Царство)
Райна Футекова
Датум на смрт29 јули 1917
Софија (Царство Бугарија)
Почивалиште
Државјанство
Занимање
Мајчин јазик
Татко
  • Q79213501
Мајка
  • Nona Nalbantska
Дете
  • Q12280881
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Rayna Knyaginya“

Прикажани се 7 од вкупно 7 податотеки во категоријата.