Category:Razlovci

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Razlovtsi (fr); Razlovtsi (nan); Razlovci (sh); Razpovci (sq); Разловци (bg); Razlovci (sr-el); Razlovci (en); Разловци (sr-ec); Разловци (mk); Разловци (sr) poble de Macedònia del Nord (ca); fshat në Maqedoni (sq); Siedlung in Nordmazedonien (de); село во Општина Делчево (mk); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село в Північній Македонії (uk); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Разловци 
село во Општина Делчево
Поглед на Разловци (1).jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
управна единица
Наоѓалиште Општина Делчево, Македонија
Население
  • 826 (2002)
  • 1.113 (1948)
  • 1.344 (1953)
  • 1.116 (1961)
  • 1.143 (1971)
  • 1.061 (1981)
  • 899 (1991)
  • 906 (1994)
Надморска висина
  • 690 m
41° 50′ 40,92″ СГШ, 22° 46′ 06,96″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

K

R

Податотеки во категоријата „Razlovci“

Прикажани се 16 од вкупно 16 податотеки во категоријата.