Category:Reč

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Reč (en); Реч (mk); Реч (Реканско) (bg) поранешно реканско село на територијата на денешна Општина Гостивар (mk); aufgegebene Siedlung in Nordmazedonien (de)
Реч 
поранешно реканско село на територијата на денешна Општина Гостивар
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Епоранешно населено место
Наоѓалиште Горна Река, Општина Гостивар, Бродец (Гостиварско), Македонија
Се наоѓа на подрачјето наГорна Река
Надморска висина
  • 1.245 m
41° 47′ 08,88″ СГШ, 20° 38′ 13,92″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Reč“

Оваа категорија содржи само една податотека.