Category:Religion in Moscow

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Федерални субјекти на Русија:

Републики: Адигеја · Алтај · Башкортостан · Бурјатија · Чеченија · Чувашија · (Крим) · Дагестан · Ингушетија · Кабардино-Балкарија · Калмикија · Карачаево-Черкесија · Карелија · Хакасија · Коми · Мариј Ел · Мордовија · Северна Осетија-Аланија · Јакутија (Саха) · Татарстан · Тува · Удмуртија
Краеви: Алтајски · Камчатски · Хабаровски · Краснодарски · Краснојарски · Пермски · Приморски · Ставрополски · Забајкалски
Области: Амурска · Архангелска · Астрахањска · Белгородска · Брјанска · Чељабинска · Иркутска · Ивановска · Калининградска · Калушка · Кемеровска · Кировска · Костромска · Курганска · Курска · Ленинградска · Липечка · Магаданска · Московска · Мурманска · Нижегородска · Новгородска · Новосибирска · Омска · Оренбуршка · Орелска · Пензанска · Псковска · Ростовска · Рјазањска · Сахалинска · Самарска · Саратовска · Смоленска · Свердловска · Тамбовска · Томска · Тулска · Тверска · Тјумењска · Уљјановска · Владимирска · Волгоградска · Вологодска · Воронешка · Јарослављска
Федерални градови: Москва · Санкт Петербург · (Севастопол)
Автономни области: Еврејска
Автономни окрузи: Чукотски · Ханти-мансиски · Ненецки · Јамало-ненецки


English: Religion in Moscow
Esperanto: Religio en Moskvo
Русский: Религия в Москве
<nowiki>religion in Moscow; religion in Moscow; религия в Москве</nowiki>
religion in Moscow 
Подигање податотека
Е
  • religion of an area
Поткласа на
Дел од тематската целина
НаоѓалиштеМосква, Русија
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.

Податотеки во категоријата „Religion in Moscow“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.