Category:Rjavina

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Rjavina; Rjavina; Rjavina; Rjavina; Рјавина; Rjavina; 勒亞維納山; Rjavina; Rjavina; Rjavina; Rjavina; montagna slovena della catena del Tricorno; স্লোভেনিয়ার পর্বত; montagne en Slovénie; berg in Slovenië; Berg in Slowenien; mountain in Slovenia; جبل في سلوفينيا; mountain in Slovenia; sliabh sa tSlóivéin</nowiki>
Рјавина 
mountain in Slovenia
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Горје, Словенија
Планински венец
  • Triglav Group
Топографска истакнатост
  • 278 m
Надморска висина
  • 2.532 m
Карта46° 23′ 31,42″ СГШ, 13° 52′ 56,75″ ИГД
Нормативна контрола
Википодатоци Q12800247
назнака на јазол во OpenStreetMap: 1595165507
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Rjavina“

Прикажани се 14 од вкупно 14 податотеки во категоријата.