Category:Rococo architecture

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: Rococo architecture.
  • A late Baroque architectural style.
arquitectura rococó (es); architettura rococò (it); rokokó építészet (hu); Rococo (architecture) (en); архітэктура ракако (be); rokoka arkitekturo (eo); Rococo (architecture) (en); rococo (nl) variación arquitectónica (es); 18th-century architectural style (en); stile architettonico (it); 18th-century architectural style (en); 18de-eeuwse architectuurstroming (nl) Arquitectura rococo, rococó (es); ракако (be); Rococo-style (en); rococo-stijl (nl)
Rococo (architecture) 
18th-century architectural style
Подигање податотека
Еархитектонски стил
Поткласа нарококо
Е дел одрококо,
18th-century architecture
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 13 поткатегории од вкупно 13.

*

A

C

F

H

I

P

R

Страници во категоријата „Rococo architecture“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Rococo architecture“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.