Category:Saint Elijah Monastery (Dragoš)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Saint Elijah Monastery, Dragosh; Св. Илија; monastère saint Élie de Dragos; Свети Илия; манастирска црква во Драгош, Битолско; Драгошки манастир; monastère de Dragos</nowiki>
Св. Илија 
манастирска црква во Драгош, Битолско
Подигање податотека
Е
Наречено по
НаоѓалиштеДрагош, Општина Битола, Македонија
Епархија
Создадено
  • XIX век
Вероисповед
Карта40° 52′ 42,2″ СГШ, 21° 21′ 28,9″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци