Category:Saint George of Kratovo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Св. Ѓорѓи Кратовски 
Св. Ѓорѓи Кратовски (Св. Атанасиј -Журче).jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Датум на раѓање1497 (исказ со грегоријански датум пред 1584 г.)
Кратово
Датум на смрт11 февруари 1515 (исказ со грегоријански датум пред 1584 г.)
Софија
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Đorđe Kratovac (hr); Святий Георгій Кратовський (uk); Saint George of Kratovo (nl); Георгий Кратовский (ru); Георги Софийски Нови (bg); Đorđe Kratovac (sr-el); Saint George of Kratovo (en); Ђорђе Кратовац (sr-ec); Св. Ѓорѓи Кратовски (mk); Ђорђе Кратовац (sr) Георги Нови Софийски, Св. мъченик Георги Софийски Нови (bg); Свети мученик Ђорђе Кратовац, Свети Ђорђе Кратовац, Свети великомученик Ђорђе Кратовац (sr)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Saint George of Kratovo“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.