Category:Saint Nicholas Church, Polykeraso

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Saint Nicholas Church, Polykeraso; Свети Николай (Черешница); Свети Никола; црква во Черешница, Костурско; church building in Kastoria Municipality, Greece</nowiki>
Свети Никола 
црква во Черешница, Костурско
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеКостур, Западна Македонија, Decentralized Administration of Epirus and Western Macedonia, Грција
Епархија
  • Костурска епархија
Карта40° 35′ 33″ СГШ, 21° 21′ 59″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Saint Nicholas Church, Polykeraso“

Прикажани се 10 од вкупно 10 податотеки во категоријата.