Category:Saints Cosmas and Damian Church, Thessaloniki

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Saints Cosmas and Damian Church, Thessaloniki; Свети Безсребреници (Солун); Свети Бессребреници; church building in Thessaloniki, Greece; црква во Солун; Свети Кузман и Дамјан</nowiki>
Свети Бессребреници 
црква во Солун
Подигање податотека
Е
Наоѓалиште
Епархија
Карта40° 38′ 30,1″ СГШ, 22° 57′ 34,1″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Saints Cosmas and Damian Church, Thessaloniki“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.